Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

scroll

Uczniowie naszych szkół trenują lekkoatletykę w ramach zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez działający przy szkołach Uczniowski Klub Sportowy GIMBASKET we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu przy ul. Parkowej we Wrocławiu. Nad wszystkimi uczniami biorącymi udział w treningach czuwa doświadczony trener – p.Zbigniew Dziubiński. Dba on nie tylko o przygotowanie drużyny na zawody, ale także o indywidualny rozwój każdego z młodych lekkoatletów.

Zajęcia są organizowane 3 razy w tygodniu:

  • wtorek – godz. 16.00 -17.30, sala ZS nr 23 przy ul. Dawida 9-11
  • czwartek – godz.16.00 -17.30, sala ZS nr 23 przy ul. Dawida 9-11
  • sobota – godz. 11.00 -12.30, sala ZS nr 23 przy ul. Dawida 9-11

Uczniowie-lekkoatleci biorą udział w imprezach sportowych organizowanych m.in. przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Wyróżniający się zawodnicy mogą reprezentować drużynę w zawodach międzyklubowych.

Dlaczego warto trenować lekkoatletykę?

Trening charakteru

Każda z konkurencji lekkoatletycznych wymaga innych umiejętności i predyspozycji. Trenowanie nawet jednej z nich wzmacnia nie tylko mięśnie, ale również charakter zawodnika. Długie biegi czy ćwiczenie skoków wymaga bowiem cierpliwości i dokładności, a także uczy pokory i rozwija wiedzę o ograniczeniach ludzkiego ciała.

Więcej siły

Lekkoatletyka angażuje i wzmacnia rozmaite rodzaje mięśni: ramion, nóg, brzucha oraz pleców. Trenowanie tego sportu zwiększa elastyczność, wydolność i wytrzymałość włókien mięśniowych, sprawiając, że całe ciało staje się bardziej rozciągnięte i silniejsze.

Lepsza sylwetka

Lekkoatletyka to doskonała dyscyplina dla osób, które chciałyby schudnąć. Jest ona dynamiczna, a dodatkowo angażuje różne partie mięśniowe. Dzięki niej można szybko pozbyć się zbędnych kilogramów i wymodelować sylwetkę.

Czym jest lekkoatletyka?

Lekkoatletyka to jeden z najstarszych sportów na świecie. Dyscyplina ta, nazywana „królową sportów” składa się z kilkudziesięciu konkurencji wykorzystujących naturalne ruchy człowieka, siłę mięśni, celność i kondycję. Liczne zwycięstwa polskich lekkoatletów (takich jak Robert Korzeniowski czy Anita Włodarczyk) podczas mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich sprawiły, że sport ten stał się bardzo popularny w naszym kraju.

Konkurencje lekkoatletyczne

Do najpopularniejszych konkurencji lekkoatletycznych można zaliczyć:

  • biegi (np. sprinterskie, sztafetowe i biegi przez płotki),
  • rzuty (np. dyskiem, młotem czy pchnięcie kulą),
  • wieloboje (m.in. pięciobój, czwórbój),
  • skoki (m.in. skok w dal, wzwyż i skok o tyczce),
  • chód (np. 50-kilometrowy).