Były trener NBA z wizytą w szkołach GIMBASKET!

W piątek tj. 11października 2013 gościł we Wrocławiu były trener NBA – Dick Helm. Amerykański szkoleniowiec spotkał się z młodzieżą i kadrą pedagogiczną szkół GIMBASKET. Przez  ponad 15 lat trener Helm pełnił funkcję pierwszego asystenta u boku Lennego Wilkensa w drużynach Seattle Supersonics, Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks, Toronto Raptors oraz New York Knicks. W tym czasie trener Wilkens jako pierwszy trener w historii NBA przekroczył granicę 1000 zwycięstw. Jako szkoleniowiec w drużynach Cleveland oraz Atlanty,  coach Helm dostąpił zaszczytu prowadzenia drużyn Wschodu podczas weekendu All Star Game, gdzie miał możliwość trenować takich zawodników jak Michael Jordan, Scottie Pippen czy Shaquille O’Neal. Kilka lat temu Dick Helm został  uhonorowany miejscem w  trenerskim „Holu Sław” w stanie Illinois. Przez wiele lat trener Helm aktywnie służył w radzie dyrektorów związku trenerów NBA, prowadząc negocjacje biznesowe oraz zarządzając kadrą kierowniczą. Obecnie pełni w związku funkcję zarządcy finansowego. Do niedawna trener Dick Helm pełnił funkcję konsultanta skautingu drużyny Miami Heat, która w 2007 roku zdobyła Mistrzostwo NBA. Ostatnio pełnił rolę głównego konsultanta i współtwórcy programu „Better Defense” na nowej płycie „Better Basketball” Ricka Torbetta. Kariera trenerska w NBA umożliwia mu obecnie prowadzenie wielu warsztatów trenerskich i  prowadzenie wykładów, których tematyka, poza aspektem trenerskim, obejmuje również dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego, zarządzania oraz motywacji.

Trener Dick Helm wziął  także udział w popołudniowym  treningu koszykarskim drużyny juniorów UKS GIMBASKET.

gimbasket  gimbasket

gimbasket