Gimbasket na European School Gala 2014!

W dniach 8-12 kwietnia 2014 uczniowie Liceum Sportowego GIMBASKET uczestniczyli w European School Gala 2014. Podobnie jak przed rokiem, impreza odbywała się we Włoszech, tym razem w regionie Veneto – w urokliwych miejscowościach uzdrowiskowych Abano Terme i Montegrotto Terme, położonych  na obszarze Terme  Euganee w pobliżu Padwy. Ideą Gali jest integracja szkół z całej Europy poprzez spotkania, konferencje, rywalizację sportową i zabawę. Połączenie tych działań  oraz niezwykły klimat północnych Włoch zaowocowało wspaniałą szkolną wyprawą, którą długo  będą wspominać jej uczestnicy. Pobyt w słonecznej Italii przeplatany był także zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc regionu: Wenecji, Padwy i Werony. Niezapomnianym przeżyciem była  z pewnością kąpiel w  gorących wodach, pochodzących z oddalonego o ok. 80 km podnóża Alp, skąd płynie na głębokości ok. 2000-3000 m do zbiornika w Terme Euganee. Woda  ta jest wzbogacona o składniki mineralne , a jej temperatura w basenach wynosi ok. 40°C !

Uczestnicy wyprawy Włochy 2014: Patryk Bielin (I L), Agnieszka Dziewirz (I L), Aleksandra Kłopocka (I L), Dawid Kolasa (I L),Katarzyna Kusch  (I L), Maciej Ogrodnik (I L), Paulina Paluch (I L),  Magdalena Solecka (II L), Bartek Surmiński (I L),  Maciej Szeszycki (II L),Wiktoria Tkaczuk (I L), Michał Wiśniewski (II L).

gimbasket

Do zobaczenia za rok Italio !!!