Lekkoatletyczne Mistrzostwa z udziałem uczniów Gimnazjum Sportowego GIMBASKET!

Dnia 16 maja 2014 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce uczniów szkół gimnazjalnych. W zawodach rozgrywanych na Stadionie Olimpijskim, mimo niesprzyjającej pogody (opady deszczu i temperatura powietrza 8 C !)  udział wzięło 248 zawodniczek z 27 gimnazjów oraz 287 zawodników z  28 gimnazjów.  Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście reprezentantów i reprezentantek  Gimnazjum Sportowego GIMBASKET. Najlepiej  spisała się Adrianna Rabiniak – uczennica klasy III gimnazjum , która zajęła III miejsce w pchnięciu kulą.  Do finału strefy wrocławskiej awansowali zawodnicy z miejsc I-VI w każdej konkurencji, z biegu na 100 m K i M z miejsc I-VIII oraz sztafety dziewcząt i chłopców z miejsc I-VI. Finał strefy wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Gimnazjów w LA odbędzie się 22.05.2014 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Oto  uczniowie Gimnazjum Sportowego GIMBASKET, którzy  zakwalifikowali się do dalszego etapu:

Sandra Kurzawska – bieg na 600 m K (6 miejsce  z czasem: 1:55,08)

Adrianna Zielińska – bieg na 1000 m K (4 miejsce z czasem: 3:44,10)

Adrianna Rabiniak – pchnięcie kulą K -3 kg (3 miejsce: 8,94)

Adam Komarnicki – skok wzwyż M (4 miejsce: 150)

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Na zdjęciu: dekoracja zawodniczek w pchnięciu kulą ( III miejsce – Ada Rabiniak)