Gimnazjum i Liceum Sportowe GIMBASKET oficjalnie w Klubie Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu!

Miło nam poinformować, że szkoły GIMBASKET zostały wpisane do grona szkół we Wrocławiu należących do Klubów OŚMIU Młodzieżowego Wolontariatu, działających w ramach Fundacji „Świat na TAK” .
Kluby Ośmiu skupiają młodych ludzi podejmujących bezinteresowną służbę na rzecz innych, jest: pomoc rówieśnikom w trudnych sytuacjach, wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży, promowanie życia bez uzależnień, wyszukiwanie autorytetów i pomoc w rozwijaniu zainteresowań młodzieży, pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym, samotnym, działania na rzecz środowiska naturalnego.

Kluby Ośmiu Wspaniałych to miejsca dla ludzi o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Zrzeszają osoby otwarte i kreatywne, z pozytywną postawą. Członkami naszego klubu wolontariatu są uczniowie naszej szkoły, którym nie jest obojętny los innych ludzi. Pracują na rzecz między osób chorych, starszych, potrzebujących…

Aktualnie prowadzone akcje w szkole:
Akcja zaczarowany ołówek: zbieramy wszelkie pomoce i przybory szkolne – ołówki, kredki, temperówki, gumki, zeszyty, bloki rysunkowe, a także piórniki, plecaki i kredę.

Okulary dla Afryki: zbieramy nowe lub używane okulary w plusach i minusach oraz okulary słoneczne.

Naszym uczniom – wolontariuszom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału 🙂

Wolontariat20160226