Ratownicy wodni szkół GIMBASKET na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 2015!

W minionym weekend we Wrocławiu na pływalni WKS Śląsk Wrocław przy ul. Racławickiej odbyły się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym Sportowym. Uczniowie naszych szkół wraz z drużyną Wrocławskiej Drużyny Ratowniczej wystąpili jako Dolnośląskie WOPR -GIMBASKET w składzie:Paulina Paluch (IIL), Kamil Szytel (II L), Mateusz Florczyk (IIIG), Bartek Ziółkowski (III G), Jan Zbinkowski (II G), Filip Judys (II G), Radosław Solipiwko (I G) oraz Adrian Gordon (IG). W drużynie WOPR znaleźli się także uczniowie klasy II Liceum Sportowego GIMBASKET – Katarzyna Kusch oraz Dawid Kolasa, którzy zajęli odpowiednio: 4 miejsce na 100 m w ratowaniu manekina w płetwach (Kasia) oraz 3 miejsce na 100 m w ratowaniu kombinowanym (Dawid). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, poprawiając po raz kolejny własne rekordy życiowe, na szczególne wyróżnienie zasługują: Filip Judys zajmując 9 miejsce na 100 m w ratowaniu kombinowanym, Jan Zbinkowski – 10 miejsce na 100 m ratownik, Paulina Paluch – 11 miejsce na 100 m ratownik oraz Adrian Gordon – 12 miejsce na 100 m w ratowaniu manekina w płetwach.Drużyna Dolnośląskie WOPR -GIMBASKET zajęła 3 miejsce zarówno w punktacji drużynowej mężczyzn, jak i w punktacji drużynowej Generalnej Mistrzostw.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom: Jakubowi Koczorowskiemu oraz Magdalenie Stasiak!

gimbasket