Sukcesy naszych pływaków na MP w Olsztynie!

W dniach 13 -16 czerwca  2013 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców  w Pływaniu w Olsztynie. Klaudia Naziębło, absolwentka Liceum Sportowego GIMBASKET, wystartowała w dość nietypowej dla siebie konkurencji – 200 m stylem motylkowym. Zdobywając złoty medal z wynikiem 2:12.13 zakwalifikowała się na Uniwersjadę w Kazaniu! Paulina Kłopocka, uczennica klasy II Liceum Sportowego GIMBASKET,   zdobyła 2 srebrne  medale w sztafetach: 4 x 100 m stylem dowolnym  oraz 4 x 100 m stylem zmiennym (razem z Klaudią Naziębło, Dominiką Sztanderą i Alicją Tchórz). Złoty medal w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym zdobyła  wraz z koleżankami z drużyny WKS Śląsk Wrocław – Paulina Żelazna – tegoroczna absolwentka Liceum Sportowego GIMBASKET. W eliminacjach na 50m stylem dowolnym Paulina Kłopocka ukończyła rywalizację na 26 pozycji, poprawiając swój rekord życiowy czasem 27.83. Klaudia Naziębło w  finale 50 m grzbietem czasem 28.69 s, zapewniła sobie upragniony bilet na Mistrzostwa Świata do Barcelony. Paulina Kłopocka w finale na 100m stylem motylkowym zajęła 12 miejsce . Nasza uczennica płynęła również na 200m  stylem zmiennym, kończąc rywalizację na 15 pozycji z czasem 2:27.56s.

Naszym uczniom i absolwentom serdecznie gratulujemy:)