Sukcesy pływaków na Zimowych Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego

Miło nam poinformować, że  podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego, które odbyły się w dniach 13-14.12.2013 w Nowej Rudzie – Słupcu uczennica III klasy Liceum Sportowego GIMBASKET – Paulina Kłopocka zajęła 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 2 miejsce na 200 m stylem dowolnym w kategorii 16 lat i starsi .Wśród reprezentantów województwa rywalizowali także Mateusz Fajfer – uczeń klasy II liceum, który zdobył 3 razy  pierwsze miejsce na dystansach: 100 i 200 m stylem motylkowym  w kat.16 lat i starsi  i brązowy medal na 50 m oraz Jan Luigi  Andreose i Wiktor Kopacki – uczniowie klasy III Gimnazjum Sportowego GIMBASKET. Łącznie do zawodów  w zgłosiło się 346 zawodników z 36 klubów z całego województwa.

Warto odnotować, że w duńskim  Herning podczas Mistrzostwach Europy w Pływaniu świetnie zaprezentowały się dolnośląskie zawodniczki, a zwłaszcza  absolwentka Liceum Sportowego GIMBASKET – Klaudia Naziębło, która zajęła dziewiąte miejsce w finale 200m stylu motylkowego  z czasem 2:08.99.  Nasza absolwentka także w konkurencji 50m stylem grzbietowym  w bezpośredniej, finałowej rywalizacji 10 najlepszych sprinterek stylu grzbietowego zajęła wysoką 6 lokatę z drugim wynikiem w karierze 27,15 !