Świetne wyniki naszych ósmoklasistów i maturzystów! Matura zdana w 100%!

Miło nam poinformować,że tegoroczni maturzyści Liceum Sportowego GIMBASKET w komplecie uzyskali świadectwa dojrzałości, umożliwiające dalszą edukację na wyższych uczelniach!!! A trzeba przyznać, że nie mieli łatwego zadania -byli ostatnim rocznikiem gimnazjalistów, w szkołach średnich funkcjonowali po reformie oświaty z uczniami kończącymi ósmą klasę. A gdy tylko zaczęli naukę, przyszła pandemia i długie miesiące zdalnej edukacji.

Tym bardziej jesteśmy dumni, że wszyscy nasi uczniowie zdali maturę i mogą realizować swoje marzenia!

Średnie procentowe wyniki egzaminu maturalnego w roku 2022 z przedmiotów obowiązkowych przedstawiają się następująco:
ZDAWALNOŚĆ:
Szkoła – 100%
Wrocław – 81%
Dolny Śląsk- 75%
Kraj- 79%
JĘZ.POLSKI:
Szkoła- 55%
Wrocław – 56%
Dolny Śląsk- 53%
Kraj- 54%
MATEMATYKA:
Szkoła- 68%
Wrocław-62%
Dolny Śląsk – 55%
Kraj – 58%
JĘZ.ANGIELSKI:
Szkoła – 87%
Wrocław- 83%
Dolny Śląsk – 78%
Kraj – 76%
Świetnie z tegorocznym egzaminem ósmoklasisty poradzili sobie także uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej UNISPORT, którzy uzyskali następujące średnie procentowe wyniki:
JĘZ. POLSKI
Szkoła: 65%
Wrocław: 66%
Dolny Śląsk: 58%
Kraj: 60%
MATEMATYKA
Szkoła: 83%
Wrocław: 69%
Dolny Śląsk:55%
Kraj: 57 %
JĘZ. ANGIELSKI
Szkoła: 86%
Wrocław: 79%
Dolny Śląsk: 68%
Kraj: 67 %
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom! Ósmoklasistom życzymy powodzenia w rekrutacji do szkół średnich, a Maturzystom realizacji swoich planów!