Terry Layton gościem Gimnazjum i Liceum GIMBASKET

W dniach 24 -27  maja 2011  roku w Gimnazjum i Liceum Sportowym GIMBASKET gościł  znany amerykański trener koszykówki  i ekspert FIBA – Terry Layton. Uczniowie oraz zawodnicy UKS GIMBASKET  mieli okazję do bezpośredniej rozmowy oraz treningów koszykówki pod okiem  coacha  ligi uniwersyteckiej NCAA w USA.

Terry Layton oprócz  amerykańskich drużyn uniwersyteckich prowadził  zespoły narodowe Panamy, Meksyku (zespół żeński i męski), Kataru i Gwatemali, a także  zespoły  w lidze IBA, USBL oraz w takich krajach jak: Chiny, Meksyk, Tajwan,Kostaryka, Wenezuela, z którymi wygrał 300 spotkań, a przegrał 95. Wychował kilku zawodników grających w NBA oraz 40 w CBA. Wybierany trzykrotnie  trenerem roku w USA.