XII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację z udziałem uczniów szkół GIMBASKET

W minioną sobotę w Miękini odbył się XII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację. Podobnie jak przed rokiem, w imprezie uczestniczyli uczniowie szkół GIMBASKET wraz z nauczycielkami matematyki. Piękna pogoda zagwarantowała znakomitą zabawę dla wszystkich uczestników..
Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 900 osób.
W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.