XX Konkurs stypendialny „zDolny Śląsk”!

W tym roku Program Stypendialny „zDolny Śląsk”, zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej wraz z Samorządem Dolnego Śląska obchodzi jubileusz z racji swojej XX edycji. Z powodu pandemii nie jest możliwa organizacja uroczystych obchodów tego wydarzenia, ale dolnośląscy uczniowie, jak co roku, mogą uzyskać wsparcie finansowe na rozwój swoich talentów.

Wyjątkową cechą tego programu jest fakt, że doceniane są nie tylko osiągnięcia kandydatów, mierzone średnią ocen lub zdobytymi dyplomami, ale brana pod uwagę jest cała postawa uczniów, również wrażliwość na potrzeby innych. W każdej z konkursowych kategorii (naukowej, sportowej i artystycznej) ten aspekt ma znaczenie przy ocenie wniosków przez Komisję Stypendialną. A dla wyjątkowo zaangażowanych społeczników utworzono nawet oddzielną kategorię stypendialną.

Nabór wniosków w XX edycji programu stypendialnego „zDolny Śląsk” potrwa do 9 października 2020. Organizatorzy oferują około 50 rocznych stypendiów w wysokości od 2500 zł do 3500 zł dla uczniów oraz absolwentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Regulamin, szczegółowe warunki konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: https://www.fem.org.pl/oglaszamy-nabor-wnioskow-o-stypendia-zdolny-slask-2/

Wypełnione i podpisane wnioski należy do 9 października 2020 przesyłać pocztą na adres FEM: ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „zDolny Śląsk”. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości w listopadzie 2020. W tym roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie jest planowana organizacja uroczystej Gali Stypendialnej.

Zachęcamy naszych uczniów do składania wniosków i życzymy powodzenia w konkursie!