Blog

Zobacz, jak radzą sobie

nasi uczniowie

scroll

Wiele młodych osób marzy o pójściu w ślady Igi Świątek, Roberta Kubicy, Roberta Lewandowskiego czy Marcina Gortata.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły sportowej?

Wiele młodych osób marzy o pójściu w ślady Igi Świątek, Roberta Kubicy, Roberta Lewandowskiego czy Marcina Gortata. Kariera wybitnego sportowca to otwarte drzwi do podróży po całym świecie, zbudowania pokaźnego majątku, ale też po prostu dobrej kondycji przez całe życie. Przygotowując się do wyczynowego uprawiania sportu, nie powinno się zaniedbywać nauki, tym bardziej że w dzisiejszych czasach w karierze sportowca poza świetnymi wynikami na boisku lub korcie przydaje się znajomość języków obcych czy ogólnie szerokie horyzonty. W klasycznej szkole nie zawsze jest łatwo pogodzić treningi z nauką, tak, aby z jednej strony opanować cały niezbędny materiał edukacyjny, a z drugiej poświęcić odpowiednią ilość czasu na przygotowanie sportowe. Dlatego dla młodych osób, które pragną związać swoją przyszłość z kulturą fizyczną, dobrym rozwiązaniem okazuje się szkoła sportowa.

Najważniejsze zalety szkoły sportowej

szkole sportowej, takiej jak nasza Szkoła Podstawowa UNISPORT i Liceum Sportowe GIMBASKET uczniowie i uczennice mają pewność, że placówki dołożą wszelkich starań, by z jednej strony zadbać o sukcesy sportowe podopiecznych, a z drugiej nie zaniedbać nauki. Jakie inne zalety ma zapisanie dziecka do szkoły sportowej?

  • Współpraca z profesjonalnymi klubami sportowymi. Szkoły sportowe często przez wiele lat współpracują z klubami, dzięki czemu mogą zindywidualizować system nauczania do potrzeb uczniów uprawiających sport, tak, aby zgrupowania czy wyjazdy nie kolidowały z nauką.
  • Przepustka na AWF i nie tylko. Akademia Wychowania Fizycznego to częsty wybór dalszej ścieżki edukacyjnej dla młodych sportowców, którzy po zakończeniu wyczynowej kariery, mogą realizować się w zawodzie trenera lub fizjoterapeuty. Absolwenci naszych szkół wybierają nie tylko AWF, ale  i inne uczelnie wyższe – tj. Politechnikę Wrocławską czy Wyższą Szkołą Bankową – uczelnię, która przygotowuje do kariery prawnej czy finansowej. Część naszych absolwentów wybiera także uczelnie zagraniczne (USA).
  • Przepis na aktywność społeczną. Sportowa postawa nie tylko na boisku – taka dewiza często przyświeca uczniom szkół sportowych, którzy szeroko angażują się w życie społeczne, biorą udział w projektach wolontariackich i są młodymi obywatelami, aktywnie uczestniczącymi w życiu lokalnej społeczności. Przy naszych szkołach działa m.in. Szkolne Koło Wolontariatu promujące liczne działania w zakresie aktywnej pomocy osobom potrzebującym.
  • Szansa  na stypendia. Łatwiej zadbać o rozwój sportowy, mając wsparcie. Szkoły chętnie wspierają swoich uczniów w pozyskiwaniu różnorodnych  stypendiów czy innych form dofinansowania, dlatego nasi uczniowie często otrzymują stypendia ministerialne lub lokalne, dzięki czemu mogą skupić się na treningach i nauce, bez martwienia się o pieniądze.
  • Zajęcia sportowe w ofercie szkolnej. Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane są przez działający przy szkołach – Uczniowski Klub Sportowy GIMBASKET. Godziny zajęć sportowych dopasowane są do zajęć szkolnych (przed i po lekcjach), dzięki czemu uczeń ma więcej czasu na realizację innych swoich pasji.
  • Wysoki poziom nauczania. Już od poziomu szkoły podstawowej nasi nauczyciele dbają o ciekawe i różnorodne zajęcia, z wykorzystaniem najważniejszych osiągnięć pedagogiki i dbałością zarówno w przekazywaniu wiedzy, jak i dobrą atmosferę na zajęciach. Wysokie wyniki zarówno egzaminów ósmoklasisty, jak i maturalnych potwierdzają umiejętność  efektywnego łączenia nauki ze sportem w naszych placówkach.

Zapraszamy na naszą stronę i sprawdzenie oferty edukacyjnej naszej szkoły, zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i liceów. Nasza kadra chętnie odpowie na wszystkie pytania, które ułatwią Państwu podjęcie decyzji.