Szkoła Podstawowa UNISPORT  bierze  udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 30 000 zł. Zakupiliśmy już  i użytkujemym.in. drukarkę 3D, filamenty, mikroskopy, stację lutowniczą, aparat fotograficzny, lampy LED, mikroport z nadajnikami.

Systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook  zamieszczane są relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.