Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu

scroll

Szkolny Klub Wolontariatu 

Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej UNISPORT i Liceum Sportowym GIMBASKET zrzesza ludzi o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Działania Klubu opierają się na wolontariackiej pracy na rzecz innych, bezinteresownej pomocy i wsparciu dla nich w trudnych chwilach. Członkami naszego klubu są uczniowie, którym nie jest obojętny los innych ludzi. Pracują charytatywnie na rzecz osób chorych, starszych, potrzebujących  – odwiedzają  m.in. wrocławskie hospicja, domy samotnych matek, szpitale. Opiekunami Koła  i inicjatorkami wielu jego  działań są  nauczycielki: p. Anna Sorokanycz i  p. Aleksandra Wojciechowska.

Członkowie naszego Klubu Wolontariatu aktywnie reagują na aktualne wydarzenia zarówno społeczne, jak i światowe – chętnie włączając się w akcje pomocowe, nierzadko aktywizując całe środowisko szkolne – w tym m.in. organizację darów dla uchodźców z Ukrainy czy wspierając akcję organizowaną przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” poprzez  kwestę na rzecz Fundacji i jej podopiecznych we wrocławskich siłowniach czy też akcję organizowaną przez Redemptoris Missio Fundację Pomocy Humanitarnej. Tym razem wsparliśmy działania w ramach akcji „Kup Pan Szczotkę” poprzez zakup szczoteczek do zębów, pasty do zębów oraz mydła dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli:

Działania naszych wolontariuszy  widzą i doceniają inni. W ramach XXIV Samorządowego Konkurs Ośmiu Wspaniałych Wrocławia 2018  nasi wolontariusze z grupy ” Pomocna Dziesiątka”  otrzymali wyróżnienie i nagrodę finansową za promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw młodych ludzi, wrażliwych na potrzeby innych oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.  Cieszymy się, że za tym przykładem idą kolejne pokolenia!