scroll
Liceum

Liceum Sportowe GIMBASKET z Brązową Tarczą 2023!

Jak co roku w styczniu, na łamach miesięcznika Perspektywy opublikowano wyniki ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2023.
Jak co roku w styczniu, na łamach miesięcznika Perspektywy opublikowano wyniki ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2023.
Miło nam poinformować, że po raz kolejny Liceum Sportowe GIMBASKET znalazło się w gronie najlepszych szkół w kraju, dając powód do dumy zarówno naszym uczniom, jak i nauczycielom!
Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów.
Cieszymy się, że od wielu lat nasza szkoła utrzymuje wysoki poziom, udowadniając, że efektywne łączenie nauki ze sportem jest możliwe! Nasi uczniowie, realizując swoje pasje sportowe na różnych poziomach i w różnych dyscyplinach, z powodzeniem łączą obowiązki szkolne z systematycznymi treningami, wyjazdami na zawody, a także z czasem na regenerację.
Serdecznie gratulujemy całej naszej społeczności szkolnej – w szczególności uczniom i ich rodzicom, nauczycielom oraz trenerom!