Jak wyglądają zajęcia w liceum sportowym?

Właśnie kończysz szkołę podstawową. Zastanawiasz się co dalej? Lubisz sport. To może liceum sportowe. Co będziesz po nim robił? Czy warto? Jednak jeśli wiesz, że sport to Twoja pasja i wiesz, że to właśnie chcesz w życiu robić, wybierz liceum sportowe. Przejrzyj opinie, poczytaj opinie. Zazwyczaj w jednym mieście nie ma zbyt wielu szkół sportowych. Dlatego miejsca są oblegane przez pasjonatów sportu, ale nie tylko. W naszej szkole możesz także realizować naukę w klasie ogólnej, bez konieczności uprawiania sportu.

Plusy i minusy liceum sportowego

W naszym liceum zapewniamy sprzęt sportowy, udział w obozach sportowych – letnim i zimowym, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych. Oferujemy specjalistyczne szkolenia sportowe w koszykówce, ratownictwie wodnym i lekkiej atletyce. Jeśli uprawiasz inną dyscyplinę sportu w macierzystym klubie, także możesz być uczniem naszej szkoły! Nasz plan lekcji umożliwi ci elastyczne połączenie zajęć lekcyjnych z treningami sportowymi. Czy zatem są jakieś minusy? Chyba jeden główny. Ciągły brak czasu. Uczniowie uprawiający sport rzadko mogą się cieszyć wolnymi weekendami, jak w klasycznych liceach. W weekendy również są treningi i zawody.

Co dalej po liceum sportowym?

Jeśli nadal będziesz przekonany, że sport jest Twoją pasją, nasza szkoła spełni Twoje oczekiwania i da duże możliwości na dalszą edukację. Nasi absolwenci wybierają nie tylko Akademię Wychowania Sportowego, ale też kierunki na Politechnice Wrocławskiej, Akademiach – Medycznej, czy Ekonomicznej. A naprawdę jest w czym wybierać – uczelnie oferują szerokie spectrum kierunków: biznes turystyczny, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, kierunki trenerskie oraz instruktorskie, fizjoterapię, czy studia wychowania fizycznego. Wśród naszych absolwentów popularne są także kierunki ekonomiczne, finansowe, czy inżynierskie.

Misje szkół sportowych

Zazwyczaj misją szkół sportowych jest połączenie szerokiej oferty sportowej z procesem dydaktycznym. Stosowane są metody wychowania przez sport. Szkoły zwracają uwagę na umiejętne połączenie rozwoju sportowego ucznia z oczekiwanym przez rodziców wysokim poziomem nauczania. Od lat znajdujemy się wśród najlepszych liceów w Polsce – zgodnie z ogólnopolskim rankingiem miesięcznika „Perspektywy”, nasi absolwenci z powodzeniem kończą szkołę, otrzymują świadectwa dojrzałości i kontynuują edukację na wyższych uczelniach – także za granicą.